wtorek, 14 kwietnia 2015

Wypad na Klimczok (1110m n.p.m.) - Szczyrk

       W sobotę wraz z dziewczyną korzystając z pogody, udałem się do Szczyrku. W planach miałem wybrać się na Szyndzielnię albo na Klimczok. Na szczęście przezorność podpowiadała mi by zobaczyć na necie, czy są jakieś kamerki na tych szczytach. Były, co z kolei pozwoliło mi zobaczyć jakie mniej więcej są aktualnie warunki pogodowe. Pomimo, że u mnie - tereny między Katowicami a Krakowem - pogoda była piękna, tam utrzymywał się jeszcze śnieg.Jak dobrze, że sprawdziłem... Czemu? Pewnie wybrałbym się w adidaskach, czy innych półbutach, bo przecież było sucho i ciepło. A tak zabrałem dobre butki. No i do tego tylko bluzę, bo wiem, że nawet jak ciepło, to może w górze czasem powiać. Wysykość to 1110 m n.p.m.
Na Szczyt wychodziliśmy ok 1,5 h. Schodziliśmy wbrew pozorom dłużej bo... zgubiliśmy się lekko i wracaliśmy całkiem inną drogą :) Więc zawsze to ciekawie.


Skocznie w Szczyrku:
Kompleks skoczni SKALITE składa się z trzech skoczni narciarskich całorocznych: skoczni dużej K - 95, skoczni średniej K - 70, skoczni małej K - 40.

 Widok ze szczytu  na schronisko


 Skrzyczne


Schronisko


Kamienie przynoszone przez turystów z różnych gór Polskich, a nawet i z zagranicznych:


 Nasze bałwanki

1 komentarz:

  1. Też tam ostatnio byłam.
    "Ulepimy dziś bałwana" :)

    OdpowiedzUsuń