wtorek, 2 czerwca 2015

Sosina, Bukowno, Strzałka N

          W długi weekend planuję skoczyć gdzieś dalej na rowerku. Już jutro jadę do Suchej Beskidzkiej, skąd będę miał punkt wypadowy. Jak dobrze pójdzie zrobię trip dwudniowy, gdzieś na Słowację, albo w stronę hmm... Mam jakieś plany, ale o tym dopiero jeśli wyjdzie :)

Póki co troszkę trenowania. Wczoraj 65 km, dawno już tyle nie jeździłem, bo przeważnie robię krótsze dystanse w tym roku. Ale jutro zapowiada się dokładnie tyle samo do Suchej.
Pojeździłem w okolicach Jaworzna, Bukowna, posiedziałem też chwilę nad Sosiną - bardzo fajne jeziorko, miejsce wypoczynkowe. A jak to nad takimi komercyjnymi jeziorkami - rowerki, łódki, grille stacjonarne - to mi się podoba chyba najbardziej :) Pewnie jeszcze tego lata odwiedzę to miejsce.Do tego udało mi się troszkę zboczyć z drogi. Chciałem dotrzeć w pewnie miejsce i wyszło na to, że przedzierałem się przez dość niedostępne tereny - piaski, lasy, kręte ścieżki. Chyba najgorsze co może być, to prowadzenie roweru, brodząc niemal po kostki w piasku a rowerem po rawki... coś jak po plaży. Ale to miejsce przypominało mi bardziej pustynie

Gdzie chciałem dotrzeć? Zaintrygowało mnie coś podczas przeszukiwania terenu na google mapach. Mianowicie co robi pośrodku pól litera N wskazująca najprawdopodobniej kierunek geograficzny. Później troszkę poszperałem i jak sie okazuje właśnie to wskazuje. Jest dziełem jakiegoś leśniczego Jacka Chmury, nazywane Stzałką Północy - właśnie ten kierunek wskazuje. Ma ok 500 metrów, w środku litera ok 100 metrów. Graficzne zaprezentowanie takiego znaku było możliwe poprzez sadzenie w ten sposób drzewek.


(50°14'46.78"N 19°24'59.89"E)


--------------~~//~~--------------


Jeśli jechałbym na 2 dni, zastanawiam się czy brać namiot. Kusi mnie by spróbować nocowania na dziko, bo do tej pory bywałem tylko na polach namiotowych. Rozkładanie się ''byle gdzie'' ma ponoć też swój urok - naczytałem się trochę o gościach, którzy wędrują tylko w ten sposób ;) Jak choćby na paragonie:

http://paragonzpodrozy.pl/2725/spanie-na-dziko2 komentarze:

  1. Ładne widoki. Pozdrawiam.

    http://futbolbladihel.blogspot.com/2015/06/multilige-ogladam-w-c.html

    OdpowiedzUsuń