czwartek, 23 października 2014

Rękawki rowerowe / do biegania

          Witam, dziś chciałem napisać o rękawkach rowerowych. Są to materiałowe rękawy, które mają za zadanie ochronę rąk przed wyziębieniem w zimniejsze dni. Jest to jakby alternatywa dla koszulek z długim rękawem tzw. long-sleeve. Nieraz jest tak, że wyjeżdżamy w dobrą pogodę i zakładamy którki rękaw. Wracając kilka godzin później może zaskoczyć nas chłód, wiatr czy nawet deszcz, wtedy znakomicie nadają się nasze rękawki. Zwinięte spokojnie zmieszczą się w kieszeni, a nie ważą prawie nic.
Oczywiście myślę, że używanie ich może znaleźć zastosowanie w każdej innej dyscyplinie, choćby w bieganiu, czy jeździe na rolkach. Ważne by były wykonane z termoaktywnego materiału, by nie doprowadzić do tego, że nasze ręce pod nimi się nadmiernie spocą.

Rękawki jakie ja ostatnio kupiłem, to polski Brubeck. Cena - 45 zł. Bardziej renomowane firmy takie jak Rogelli, Biemme itd. to koszt do 100 zł.A -Skóra.
B - Fit Body Guard
 warstwa wewnętrzna.
C - Fit Body Guard
 warstwa zewnętrzna.
1 - Odprowadzanie potu na zewnątrz.
2 -Termoizolacja ciała.
3 -Utrzymywanie naturalnej ciepłoty ciała.

skład: 75% poliamid, 24% poliester, 2% elastanDzianina dwuwarstwowa zapewnia szybki transport wilgoci na zewnątrz. Bardzo szybko schnie. Cieńsza dzianina od wewnętrznej strony łokci zapobiega krępowaniu ruchów oraz poprawia wentylację. Anatomiczna konstrukcja lewego i prawego rękawa. Bez uciskowe ściągacze. Na lewym rękawie znajduje się element odblaskowy zwiększający bezpieczeństwo na drodze.Karol.


7 komentarzy:

 1. Muszę się w coś takiego zaopatrzyć. Fajne to jest, bo nie zawsze przez cały czas jak biegnę jest taka sama pogoda. A czasami jest po prostu tak, że wydaje mi się, że jest ciepło, a po 2-3 kilometrach uzmysławiam sobie, że tak fajnie wcale nie jest i marznę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne, bo czasem przy obcisłych koszulkach to nawet tak się zgra, że nawet wydaje się jako jedno :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny artykuł. Szczerze powiedziawszy nie wiedziałem, że odzież sportowa to nie taka prosta sprawa. opracowanie tylu warstw pełniących konkretne funkcje wymaga z pewnością niesamowitej wiedzy z obszaru materiałów oraz znajomości ich właściwości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajna opcja na rower, zwłaszcza teraz, jesienią. A jak to się sprawdza, gdy jest pod ochraniaczami/zbroją? Nie poci się wtedy ręka za bardzo?

  OdpowiedzUsuń
 5. Podejrzewam, że nie będzie się pocić. Nie sprawdzę bo nie mam takich ochraniaczy...

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wyobrażam sobie jazdy na rowerze bez rękawków rowerowych. Kiedyś jeździłam bez, ale odkąd dostałam je w prezencie nie wyobrażam sobie jazdy na rowerze bez nich :)

  OdpowiedzUsuń