czwartek, 23 października 2014

Rękawki rowerowe / do biegania

          Witam, dziś chciałem napisać o rękawkach rowerowych. Są to materiałowe rękawy, które mają za zadanie ochronę rąk przed wyziębieniem w zimniejsze dni. Jest to jakby alternatywa dla koszulek z długim rękawem tzw. long-sleeve. Nieraz jest tak, że wyjeżdżamy w dobrą pogodę i zakładamy którki rękaw. Wracając kilka godzin później może zaskoczyć nas chłód, wiatr czy nawet deszcz, wtedy znakomicie nadają się nasze rękawki. Zwinięte spokojnie zmieszczą się w kieszeni, a nie ważą prawie nic.
Oczywiście myślę, że używanie ich może znaleźć zastosowanie w każdej innej dyscyplinie, choćby w bieganiu, czy jeździe na rolkach. Ważne by były wykonane z termoaktywnego materiału, by nie doprowadzić do tego, że nasze ręce pod nimi się nadmiernie spocą.

Rękawki jakie ja ostatnio kupiłem, to polski Brubeck. Cena - 45 zł. Bardziej renomowane firmy takie jak Rogelli, Biemme itd. to koszt do 100 zł.A -Skóra.
B - Fit Body Guard
 warstwa wewnętrzna.
C - Fit Body Guard
 warstwa zewnętrzna.
1 - Odprowadzanie potu na zewnątrz.
2 -Termoizolacja ciała.
3 -Utrzymywanie naturalnej ciepłoty ciała.

skład: 75% poliamid, 24% poliester, 2% elastanDzianina dwuwarstwowa zapewnia szybki transport wilgoci na zewnątrz. Bardzo szybko schnie. Cieńsza dzianina od wewnętrznej strony łokci zapobiega krępowaniu ruchów oraz poprawia wentylację. Anatomiczna konstrukcja lewego i prawego rękawa. Bez uciskowe ściągacze. Na lewym rękawie znajduje się element odblaskowy zwiększający bezpieczeństwo na drodze.Karol.


6 komentarzy:

 1. Muszę się w coś takiego zaopatrzyć. Fajne to jest, bo nie zawsze przez cały czas jak biegnę jest taka sama pogoda. A czasami jest po prostu tak, że wydaje mi się, że jest ciepło, a po 2-3 kilometrach uzmysławiam sobie, że tak fajnie wcale nie jest i marznę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne, bo czasem przy obcisłych koszulkach to nawet tak się zgra, że nawet wydaje się jako jedno :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny artykuł. Szczerze powiedziawszy nie wiedziałem, że odzież sportowa to nie taka prosta sprawa. opracowanie tylu warstw pełniących konkretne funkcje wymaga z pewnością niesamowitej wiedzy z obszaru materiałów oraz znajomości ich właściwości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajna opcja na rower, zwłaszcza teraz, jesienią. A jak to się sprawdza, gdy jest pod ochraniaczami/zbroją? Nie poci się wtedy ręka za bardzo?

  OdpowiedzUsuń
 5. Podejrzewam, że nie będzie się pocić. Nie sprawdzę bo nie mam takich ochraniaczy...

  OdpowiedzUsuń