piątek, 26 września 2014

Spartathlon Ruszył!

          Dziś nasze oczy zwrócone są w kierunku gorącej Grecji. Tam odbywa się dziś jeden z najtrudniejszych ultramaratonów na świecie. Udział bierze Piotr Kuryło i jemu kibicujemy. Pisałem o nim w tym poście: Człowiek z żelaza. Przypominam że w 2007 był na tej "imprezie" drugi. Na dzisiejszy start szykował się bardzo długo. Jest zawzięty i zdeterminowany, nie ukrywa chęci na wygraną :) Wyniki można śledzić na:

http://www.spartathlon.gr/participants.html

Tu fota z trasy:

W momencie pisania tego posta Piter jest pierwszy :) I oby tak zostało do końca. Jednak ciężko będzie o wygraną na tak długim etapie, gdyż jeszcze niedawno narzekał na ścięgna. Zobaczymy jak zniesie tę morderczą walkę jego organizm. Pewny jestem jednego - da z siebie więcej niż może.

A tak wycięty jest przed samymi zawodami:

Przypominam, że bieg odbywa się na trasie Ateny - Sparta i liczy 246 km. Co ciekawe Kuryło dobiegł do Grecji o własnych siłach. Sam bieg był już sam w sobie treningiem i testem dla organizmu.

Więcej o tym ultramaratonie polecam poczytać w ciekawym artykule na ultrarunner.pl :3 komentarze:

  1. podziwiam, ja pewnie nie dałbym rady 1/4 tego zrobić ...

    OdpowiedzUsuń
  2. W tej edycji w ogóle dobrze poszło Polakom. Tam oprócz świetnie wycwiczonego tempa i stalowej wytrzymałości trzeba wytrzymać z temperatura

    OdpowiedzUsuń
  3. Dokładnie, temperatura w takich biegach potrafi doskwierać zawodnikom. Poszło dobrze, przypominam, że Kuryło pomimo apetytu na zwycięztwo i tak nie był daleko, bo zajął 8 miejsce, a Radziszewski podium 3cia pozycja :)

    OdpowiedzUsuń